جراحی بینی ترمیمی

جراحی بینی ترمیمی

جراحی بینی ترمیمی به عبارتی همان جراحی بینی ثانویه است .با این جراحی پزشک تلاش می کند بسیاری ازمشکلات جراحی اولیه را برطرف کند.

هنگامی که در جراحی اولیه بینی به هر دلیلی برای بینی  یک فرد مشکلی به وجود آید بهترین راه برای بیمار این است که یک جراح بینی ترمیمی انتخاب کند .

 

جراحی بینی ترمیمی

 

جراحی بینی ترمیمی  بیشتر برای بازسازی و اصلاح ایرادات  که در جراحی ابتدایی بینی ایجاد شده است انجام می شود . بعضی مواقع پیش می آید که در جراحی بینی اولیه  جراح به  بعضی نکات ریز توجه لازم را نمی کند ودربینی بیمار نقص های کوچکی برای فرد ایجاد می شود .این نقص ها در بینی باعث می شود که بیمار از جراحی رضایت کامل نداشته باشد بنابراین بیمارتصمیم می گیرد جراحی بینی ترمیمی را انجام دهد.

 

جراحی بینی ترمیمی چگونه انجام می شود

همان گونه که گفته شد دربرخی مواقع فرد ازنتیجه اولین جراحی زیبایی بینی راضی نمی باشد و مجبور می شود جراحی بینی ترمیمی را انجام دهد. البته به این نکته توجه داشته باشید جراحی بینی ترمیمی در بیشتر مواقع حتی گران تر از جراحی اولیه بینی است این به آن علت است که جراح بینی علاوه برجراحی ترمیمی بینی باید تغییرات بیشتری را نسبت به جراحی اولیه انجام دهد و بنابراین این جراحی بینی ترمیمی پیچیده تر و سخت تر از جراحی اولیه ی بینی است.

 

ایرادات قابل حل جراحی بینی ترمیمی

اگر درعمل جراحی بینی اولیه اصلاحاتی مانند کجی بینی،انحراف بینی ویا بافت بینی بیشتر از اندازه برداشته شود .این تغییرات بیش از اندازه باعث می شود که درقسمت پشت و یا دیواره بینی فرورفتگی ایجاد شود و یا بینی بیش از اندازه سربالا شود این نوع نواقص تا حد زیادی با جراحی ترمیمی قابل حل می باشد و جراحی بینی ترمیمی می تواند این نواقص را برطرف کند.

جراحی بینی ترمیمی

 

همچنین اگرقوزبینی فرد به درستی برداشته نشده باشد و بینی همچنان دارای برآمدگی باشد می توان با جراحی بینی ترمیمی این نواقص را رفع کرد.

یکی از مشکل ترین جراحی بینی ترمیمی برای پزشک  زمانی است که پوست فرد در جراحی اول و یا بعد از آن آسیب  دیده باشد به گونه ای که گاهی حتی ترمیم برای این بیماران مقدور نمی شود.

جراحی بینی ترمیمی را چه زمانی می توان انجام داد

برای انجام جراحی بینی ترمیمی زمان دقیقی از طرف جراحان مشخص نشده است .بعضی از جراحان  معتقدند حداقل یک سال  پس ازانجام  اولین جراحی بینی برای عمل  بینی ترمیمی مناسب است . البته گاهی وقتها می شود بعضی از نقایص بینی را قبل از یک سال نیز برطرف کرد. جراح شما با معاینه این تصمیم را می گیرد که زمان مناسب برای جراحی بینی ترمیمی چه زمانی است .

انجام ترمیم بینی زودتر از موعد باعث عوارضی برای فرد می شود که این عوارض گاهی حتی جبران ناپذیر خواهد بود به این خاطر که با دستکاری مجدد بینی در مدت کوتاه باعث مشکل خون رسانی در پوست می شود وبه ترمیم بینی آسیب می رسد.

تقریبا می توان گفت که بعد از یکسال تورم بینی فروکش  می کند و زخم و اسکارهای داخل بینی نیز تا حد زیادی بهبود می یابد با ترمیم زود هنگام بینی مشکلات دیگر بینی به دلیل تورم بینی قابل تشخیص نیست .

 

اقدامات لازم قبل از انجام جراحی بینی ترمیمی

در جراحی بینی ترمیمی هم مانند جراحی بینی اولیه باید عکس برداری های لازم انجام بگیرد. در صورتی که فرد بعد از جراحی اولیه اختلالات تنفسی داشته باشید. جراح  از بیمار می خواهد عکس برداری های مانند سی تی اسکن بینی و سینوس ها، آندوسکوپی بینی و سینوس ها را نیز انجام دهد تا بتواند جراحی بینی ترمیمی  درست و دقیقی  انجام دهد در غیر این صورت تنها عکس برداری های معمولی انجام می دهید تا جراح بینی بتواند نقایص ظاهری بینی را متوجه شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *