نحوه جراحی بینی

نحوه جراحی بینی

نحوه جراحی بینی در ظاهر و شکل نهایی بینی فرد  بسیار تاثیرگذار می باشد .

عمل بینی در میان مردم و مخصوصا مردم ایران بسیار پرطرفدار و رایج شده  است.اگر جراحی بینی توسط یک جراح بینی حاذق و باتجربه انجام شود موجب می شود بسیاری از اختلالات بینی مانند قوز بینی، افتادگی نوک بینی ،بزرگ بودن حفره های بینی و اختلال های دیگر  شایع بینی برطرف شود و در اعتماد به نفس و سلامتی فرد تاثیر مثبت بگذارد.

اگر قصد دارید بینی خود را جراحی کنید و ظاهر بینی خود را تغییر دهید حتما باید به نحوه جراحی بینی توسط جراحتان دقت کنید تا بتوانید نحوه جراحی بینی بهتری را انتخاب کنید.

تاثیر وضعیت روحی فرد در نحوه جراحی بینی

مسلما وضعیت روحی روانی  فرد  در نحوه جراحی بینی تاثیر زیادی خواهد داشت . بعضی از بیماران با وجود اینکه نتیجه عملشان رضایت بخش است  ، اما به دلیل مشکلات روحی، وسواس فکری یا شخصیت های متزلزل از نتیجه عمل خود راضی نمی باشند و مدام از آن ایراد و انتقاد می گیرند.

جراح خوب کسی است که پیش از عمل درمورد نحوه جراحی بینی و اینکه تغییرات ظاهری، به نجات ازدواج درحال شکست و کسب شغل کمک چندانی نمی کند به بیمار توضیح بدهد تا بیمار بهتر بتواند در رابطه با  نحوه جراحی بینی و نتایج پس از ان بهتر تصمیم بگیرد.

همچنین توصیه می شود کسانی که انتظارات غیر واقع بینانه درباره ی نتیجه عمل بینی و نحوه جراحی بینی دارند اصلا برای این کار اقدام نکنند ، زیرا مشاهده شده که چنین افرادی اکثرا  در مورد نحوه جراحی بینی و نتیجه عمل رضایت کامل را نداشته اند.

تاثیر سن  روی نحوه جراحی بینی

البته ممکن است  که سن افراد روی نتیجه نهایی جراحی بینی تاثیر گذار باشد  .ولی مناسب ترین سن  برای عمل جراحی بینی در دختران از سن ۱۵سالگی و در پسران از سن ۱۷ سالگی  قابل انجام است  البته به شرطی که رشد جسمی وفکری آنها کامل شده باشد.

 

بالا بردن نوک بینی در افراد با سن بالا موجب می شود تا فرد جوان تر به نظر برسد و بهتر تنفس کند. بیشترین مشکلاتی که در سنین بالا برای بینی افراد به وجود می آید ، افتادگی نوک بینی و برآمدگی پشت آن می باشد. همیشه  افتادگی بینی باعث مسن تر دیده شدن چهره فرد می شود.

جراحی بینی در سنین بالاتر سخت تر  می باشد به این دلیل که افزایش سن باعث افتادگی و سستی بافت های بینی شده و نحوه جراحی بینی هم در این سن متفاوت تر از دوران جوانی میباشد.

تاثیر نوع بینی بر نحوه جراحی بینی

بینی بعضی از افرد گوشتی است و مشخصه بارز بینی گوشتی داشتن پوست ضخیم و چرب و بافت غضروفی کم می باشد.

نحوه جراحی بینی گوشتی با نحوه جراحی بینی استخوانی متفاوت میباشد .در بینی های گوشتی از روش تقویت اسکلت بینی برای حمایت بافت های نرم بینی همراه است .نحوه جراحی بینی گوشتی با روش های جدید تر موجب شده است نتایج حاصل از جراحی اینگونه بینی رضایت بخش باشد.

تاثیر لیزر واندوسکوپ در نحوه جراحی بینی

لیزر و اندوسکوپ را بیشتر برای این منظور  انجام می دهند که که نحوه جراحی بینی ، عملکرد بینی را به خطر نیندازد.

همچنین در هنگام جراحی ، جراحی های ظریف لیزر موجب کاهش خونریزی بینی در حین جراحی بینی می شود .البته باید این نکته را هم در نظر داشت که لیزر در نتیجه نهایی بینی اثر ندارد بلکه نحوه جراحی بینی میباشد  که بر نتیجه جراحی بینی تاثیر گذار میباشد.

اندوسکوپی هم  دید جراح را بهتر کرده و موجب دسترسی به بخش های  عمقی تر جهت رفع مشکلات داخلی بینی می شود و بر نحوه جراحی بینی اثر می گذارد.

نحوه جراحی بینی شامل چه مراحلی است؟

جراحی بینی همان جراحی‌ ساختمان‌ خارجی‌ بینی است  که جهت  برطرف کردن  نقص‌ها و ایرادات بینی یا عملکردی‌ مادرزادی‌ و اکتسابی‌ بینی‌ انجام می شود.

پیش  از عمل و قبل از هر چیز از بیمار درمورد گرفتگی یک‌ طرفه‌ یا دو طرفه‌ بینی‌، مشکلات سینوس‌های‌ اطراف ‌بینی‌، ضربه‌ بینی‌ یا سابقه‌ جراحی ‌قبلی‌ بر روی‌ بینی سوالاتی پرسیده میشود .

در مرحله بعدی پزشک  ساختمان‌ داخلی‌ و ساختمان‌ خارجی‌ بینی‌ بیمار را مورد معاینه قرار میدهد  و سپس ازنمای‌ نیمرخ‌، تناسب‌ بینی‌ با دیگر بخش های صورت‌  را بررسی‌ می کنند.

در حالت کلی یک سوم بالایی بینی استخوانی‌ و دو سوم پائینی آن غضروفی‌ می باشد. در نمای‌ نیمرخ،‌ برآمدگی‌ پشت ‌بینی‌ و افتادگی‌ نوک‌ بینی‌ را ارزیابی  می کنند.حتی از بیمار دررابطه با  نحوه جراحی بینی هم سوالاتی پرسیده می شود.

در کل  جراح با نحوه جراحی بینی که انتخاب می کند ، قوزهای ‌استخوانی‌ و غضروفی‌ را متناسب‌ کرده  و اندازه‌ و ظاهر نوک ‌بینی‌ را تغییرمی دهد .

نقص های مختلف بینی را نمی توان با کم کردن بافت ،برطرف‌ کردن و یا اضافه کردن بافت‌ پوشاند. پزشک بعد از انتخاب نحوه جراحی بینی و ایجاد  برش‌های‌ مختلف‌ و دسترسی‌ به‌ اسکلت‌ غضروفی‌ و استخوانی‌ بینی، کارهای  مختلفی  را  روی ساختمان داخل بینی انجام می دهد.

 مراحل ‌مختلف‌ نحوه  جراحی بینی

ـ برطرف نمودن ناهنجاری و انحراف‌ تیغه‌ بینی‌

 

ـ برطرف نمودن برآمدگی استخوانی  و غضروفی‌.

 

ـ ترمیم‌ نمودن نوک‌ بینی‌  به عنوان مثال باریک‌ کردن‌ و بالابردن بینی

 

-شکستن وبریدن استخوان های بینی به منظور‌ باریک‌ کردن‌ بخش هایی از بینی

 

ـ افزودن‌ پیوندهای‌ استخوانی‌ و غضروفی‌ در موارد ضعف‌ حمایتی‌ اسکلت‌ بینی

 

– بخیه زدن پوست و گرفتن گچ روی بینی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *